Svečano otvorenje Dječjeg tjedna

Datum objave: 14. listopada 2025.
Kategorija: Vijesti

U ponedjeljak 6. listopada predstavnici Dječjeg foruma COOTŠ, Ema Đura i Karlo Pajek, pod vodstvom socijalne pedagoginje Patricije, prisustvovali su svečanom otvorenju Dječjeg tjedna 2025.g.

Svečani događaj obilježen je u Gradskoj knjižnici i čitaonici „Metel Ožegović“ Varaždin, a sudionici događaja bili su predstavnici gradske vlasti, škola, vrtića i udruga te učenici svih gradskih škola uključeni u izvannastavnu aktivnost Dječji forum s njihovim voditeljima. Svečano otvorenje vodili su predsjednica Dječjeg gradskog vijeća, Bella Sedlar i njen zamjenik Bruno Pretković. Nakon pozdravnog govora Predsjednice DGV i pozdrava gradonačelnika, Nevena Bosilja uslijedile su poruke djece gradonačelniku i odraslima koje su čitali učenici svih gradskih škola. Poruku gradonačelniku i odraslima, prije samog otvorenja, učenici COOTŠ osmislili su u sklopu INE Dječji forum, a na samom otvorenju hrabro ju je pročitala naša učenica 7. razreda i članica Dječjeg foruma crvene škole, Ema Đura.

Poruku pročitajte u nastavku, a što su o događaju izvijestili drugi mediji pogledajte na poveznici:

https://varazdin.hr/novosti/tradicionalni-susret-gradonacelnika-bosilja-s-djecom-povodom-pocetka-djecjeg-tjedna-12411/

Patricija Gold, mag.paed.soc.

PISMO GRADONAČELNIKU

POŠTOVANI GRADONAČELNIČE I OSTALI GLAVNI U GRADU,
DRAGI FORUMAŠI, VODITELJI I NOVINARI!
ZOVEM SE EMA I POZDRAVLJAM VAS U IME UČENIKA CRVENE ŠKOLE.
DRAGO NAM JE DA U GRADU VARAŽDINU, KOJI JE PRIJATELJ DJECE, POSTOJI DJEČJI TJEDAN U KOJEM NAS ODRASLI SLUŠAJU MALO VIŠE NEGO INAČE.
VOLJELI BI REĆI DA JE NAMA U NAŠOJ ŠKOLI I DALJE JAKO LIJEPO. PUNO UČIMO NA NAČIN DA UPOZNAJEMO SVIJET OKO SEBE, PUNO IZLAZIMO IZ NAŠE ŠKOLE, POSJEĆUJEMO DRUGE ŠKOLE, GRAD I OKOLICU. ČINI NAM SE DA U ŠKOLI IMAMO SKORO SVE.
ALI UVIJEK MOŽE BOLJE. 
NA PRIMJER, ŽELJELI BI DA SVATKO IMA SVOJ ORMARIĆ S KLJUČEM KAO ŠTO SMO VIDJELI DA TO IMAJU UČENICI DRUGIH ŠKOLA.
ALI NAJVIŠE NAS MUČE NAŠI AUTOBUSI. ŽELJELI BI DA NAS VOZE BUSEKI U KOJE SE NAŠI PRIJATELJI KOJI TEŽE HODAJU MOGU LAKŠE POPETI. HTJELI BI DA NAS VOZE VOZAČI KOJI NAS RAZUMIJU I NE GOVORE NAM RUŽNE RIJEČI.
KAO ŠTO SAM REKLA, U ŠKOLI NAM JE UGLAVNOM DOBRO, STALNO SE NEŠTO DOGAĐA. PROBLEM JE KAD DOĐEMO DOMA.
U SLOBODNO VRIJEME NAM JE DOSADNO I ČESTO SMO ZBOG TOGA NA MOBITELU.
I DALJE TREBAMO I ŽELIMO DA NAKON ŠKOLE MOŽEMO ODLAZITI U GRAD NA SPORTOVE I DRUŽENJA KOJA SU BAŠ ZA NAS, UČENIKE IZ CRVENE ŠKOLE.
ŽELIMO DA NAS NA TO NE MORAJU VOZITI RODITELJI, NEGO DA IDEMO AUTOBUSOM, KAO U ŠKOLU.
MISLIM DA JE TO SVE ZA SAD.
HVALA SVIMA NA VAŠOJ PAŽNJI I VESELIMO SE DJEČJEM TJEDNU!

Pročitajte još

Nagrada županije

Nagrada županije

U atriju Županijske palače 17. lipnja 2026. godine održan je svečani prijem pun dobrih emocija. Varaždinska županija okupila je svoje najbolje učenike koji su ove školske godine kući donijeli čak 27 titula državnih prvaka. Predsjednik Županijske skupštine Krunoslav...

Završno druženje Dječjeg foruma

Završno druženje Dječjeg foruma

Zadnja srijeda ove nastavne godine ujedno je bila i srijeda rezervirana za završno druženje učenika koji pohađaju izvannastavnu aktivnost Dječji forum. Ove godine započeli smo rad s 15 učenika, a završili s njih trinaestoro. U aktivnostima foruma sudjelovali su...

Skip to content