Cilj projekta je promicanje svjesnosti o važnosti zdrave prehrane kroz aktivno bavljenje sportom. Svrha projekta je osvještavanje sudionika o povezanosti između tjelesne aktivnosti i pravilne prehrane te razvoj vještina koje će im omogućiti donošenje dobrih odluka vezanih uz prehrambene navike.

Kroz raznolike sportske aktivnosti, radionice i interaktivne edukativne materijale, pr ojekt će omogućiti sudionicima da nauče o osnovnim načelima zdrave prehrane te razumiju utjecaj hrane na tijelo. Učenici će biti potaknuti na suradnju, timski rad i podršku jedni drugima kako bi postigli svoje sportske ciljeve i istovremeno usvojili bolje prehrambene navike.

Voditeljica projekta je Kristina Kralj, prof. fizičke kulture.

Partneri u projektu su Natalija Hoić, magistra nutricionizma, DSR Lumen Varaždin i Feel Activ.

Učitelji i stručni suradnici uključeni u projekt su  Patricija Gold, Tamara Herjavec Habek, Ivanka Jakopec, Renata Kos, Natalija Luić i Ana Šamarija.

Projekt se provodi od siječnja do lipnja 2024. godine, a financiran je temeljem Odluke o financiranju projekata u sklopu izvannastavnih aktivnosti osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2023./2024. od strane Ministarstva znanosti i obrazovanja.