Ovim projektom nastoji se promovirati zdrav način života, prevencija nasilja te poticanje mirnih međuljudskih odnosa među učenicima od 5. do 8. razreda Centra.

Kroz sportske aktivnosti i edukaciju, projekt će potaknuti svijest o važnosti tjelesne aktivnosti za fizičko i mentalno zdravlje te pružiti alate za rješavanje konflikata na nenasilni način. Na taj će način učenici i u budućnosti mirnim načinom rješavati sukobe ne samo u sportskim aktivnostima nego i u svim životnim izazovima i situacijama.

Voditeljica projekta je Kristina Kralj, prof. fizičke kulture.

Partneri u projektu su DSR Lumen Varaždin, Feel  Active i Savate klub “Fight Club Kovačić”.

Učitelji i stručni suradnici uključeni u projekt su  Patricija Gold, Tamara Herjavec Habek, Renata Kos, Natalija Luić i Ana Šamarija.

Projekt se provodi od siječnja do lipnja 2024. godine, a financiran je temeljem Odluke o financiranju projekata prijavljenih na Poziv za financiranje preventivnih projekata osnovnih i srednjih škola te učeničkih domova u školskoj godini 2023./2024. raspisanom na mrežnim stranicama Ministarstva znanosti i obrazovanja.